:: Kart Koruma Poliçesi adı altında yeni bir ürün geliştiren Anadolu Sigorta, kendi alanındaki en kapsamlı ürünü sigortalıların tercihine sundu.

:: Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Ahmet Genç , Kaza Tespit Tutanağı uygulamasında bazı vatandaşların dürüst davranmadıkları ve bu konuyla ilgili olarak devletin harekete geçeceğini belirtmiştir. Sigorta Bilgi Merkezi,Fraud Ofis’le birlikte kara liste oluşturacaktır.

:: Anadolu Sigorta, denizcilik sektörüne yapmış olduğu katkılar sebebiyle ödüllendirildi. Anadolu Sigorta, Lloyd’s List Türk Denizcilik Ödülleri’nde, “Yılın Denizcilik Hizmet-Servis” kategorisinde Türkiye’nin en iyi şirketi seçildi.

:: AIG 59 ülkenin en iyi sigorta şirketi seçildi. Euromoney Dergisi 2009 yılı sigorta sektörüne ilişkin piyasa araştırmasının sonuçlarına göre AIG Sigorta’nın mensubu olduğu şirketler grubu AIU Holdings, “En iyi Sigorta Şirketi” seçildi.

:: Aviva Sigorta’nın “ Trafikte Yaşamı Seç” isimli yeni sosyal sorumluluk projesinin amacı trafik kazalarını önlemeye yönelik farkındalık yaratmak olduğu belirtildi ve bu kapsamda 4 üniversitede eğitimler verildi.

:: Mapfre Genel Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Didem Doğan, Türkiye’nin her yerinde olacaklarını ve prim üretimi sıralamasında da sektörün üst sıralarında yer almayı hedeflediklerini söyledi.

:: Kriz ortamında sektörün tanıtımına katkı sağlayan işsizlik sigortaları, sigorta bilincini arttırıyor. İşsizlik sigorta teminatları, hem borç sahibini, hem de bakmakla yükümlü olduğu kişileri, vefat riskine ek olarak, işsizlik ya da maluliyet durumunda mağdur duruma düşmekten koruyor.

:: Kasko poliçelerinde prim üretiminin çok sayıda düşmesi sektörü alarma geçirdi. Poliçe adetlerinin artmasına karşılık ciddi oranda prim üretim rakamlarında azalmanın olması hasar yüzdesi fazla olan bu üründe teknik sonuçlar açısından zararın gün geçtikçe büyümesine neden olmaktadır.


:: KOBİ’ler Anadolu Sigorta şemsiyesi altında…
Anadolu Sigorta,ekonominin temel taşlarından olan KOBİ’lerin her türlü rizikosunu sigorta şemsiyesi altına almak için “KOBİ’lere Kaybetmek Yok” sloganıyla yeni bir paket poliçe piyasaya sürdü.

:: Güneş Sigorta 2009 planları hakkında…
Güneş Sigorta Genel Müdürü M.İlker Aycı,2009 yılında da önceki yıllarda olduğu gibi stratejik planlamaya uygun şekilde çalışmaya devam edeceklerini, bunu yaparken de sorumlu ve değerlerine sahip çıkan bir bakış açısını koruyacaklarını belirtti.

:: Tarsim eksperlerle buluştu…
Eksperlerin mesleki bilgi ve iletişim becerilerini artırmak amacıyla, Antalya Miracle Resort Otel’de düzenlenen toplantıya, 247 eksper, T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nın temsilcileri ile TARSİM çalışanları katıldı.

:: TSEV Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı…
TSEV, Birleşmiş Milletler tarafından, küresel ekonomiyi sürdürülebilir bir şekilde geliştirmek ve küreselleşmeyi tüm insanların yararına olacak şekilde işletebilmek için önerilen on temel ilkeyi içeren Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı.

::Güneş Sigorta’da Teknik Genel Müdür Yardımcı Değişikliği…
Sevgi Yüksel Alay’ın ayrılması ile boşalan Güneş Sigorta Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Hasan Altaner getirildi.

:: AIG’nin yeni ürünleri meslek sahiplerinin yükünü hafifletecek…
AIG Sigorta’nın biri muhasebeci ve mali müşavirlere, diğeri ise avukatlara yönelik iki yeni mesleki sorumluluk sigortasını piyasaya sunduğunu kaydeden Sare Bayat, çok geniş kapsamlı teminatlar içeren bu ürünlerin meslek sahiplerinin yükünü hafifleteceğini söyledi.

:: Aviva Sigorta’dan sosyal sorumluluk projesi “ Trafikte Yaşamı Seç” …
Türkiye’nin önde gelen hayat dışı sigorta kuruluşlarından Aviva Sigorta, bu yıl çok önemli bir sosyal sorumluluk projesinin tohumlarını atıyor. Aviva Sigorta trafik kazalarına engel olmaya yönelik farkındalık yaratmak amacıyla “Trafikte Yaşamı Seç” temalı bir kampanya başlatıyor.

:: Mete Uğurlu, EGM Yönetim Kurulu Başkanı …
Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) Yönetim Kurulu Toplantısında alınan kararla, Başkan Vekili olarak görev yapan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu EGM Yönetim Kurulu Başkanlığına getirildi. Mete Uğurlu, Yönetim Kurulu Başkanlığı ile birlikte BES Ortak Platform Başkanı olarak görev yapacak.

:: Hulusi Taşkıran’la yeniden...
Hulusi Taşkıran, tek aday olarak girdiği seçim sonucunda, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçildi.

:: Genel Sigorta yola Mapfre Genel Sigorta adıyla devam ediyor…
Türkiye sigorta sektöründe 1948 yılından bu yana faaliyet gösteren Genel Sigorta, ana hissedarı İspanyol şirketi MAPFRE ile markasını birleştirme kararı aldı ve adını MAPFRE GENEL SİGORTA A.Ş. olarak değiştirdi. Mapfre Genel Sigorta ve Mapfre Genel Yaşam Sigorta Four Seasons Bosphorus'ta düzenlenen bir basın toplantısı ile tanıtıldı.

:: Mapfre Genel Müdür’ü Serdar Gül, sektörün lider şirketi olma hedeflerini gerçekleştirmede yenilenen teknolojik altyapıdan yararlanacaklarını belirtti. Teknolojik altyapıya yaklaşık 8 milyon TL yatırım yapıldığına dikkat çeken Gül, marka bilinirliği için de 5 milyonluk bir bütçe çıkarıldığını ifade etti.